Jak powinien wyglądać aktywny spacer z psem?

Spacery z psem to nieodłączny element wspólnego życia z czworonogiem. Dziennie powinniśmy wyprowadzać psa 3-4 razy dziennie, najlepiej o stałych porach. Nawet, jeśli mieszkamy w domu z ogrodem musimy przynajmniej raz dziennie wyprowadzić psa na spacer. Jest to ważne, gdyż pies oprócz załatwienia swoich potrzeb poznaje nowe zapachy i ma okazję spotkać inne psy.

Jak powinien wyglądać aktywny spacer z psem?

Aktywny spacer z psem, jak nazwa wskazuje polega na zapewnieniu psu różnego rodzaju aktywności. Powinniśmy zapewnić jeden taki spacer w ciągu dnia. Będzie to fajne urozmaicenie spacerów. Aportowanie to jedna z najczęściej wybieranych aktywności. Do tej zabawy możemy wykorzystać patyki, a także zabawki. W sklepach znaleźć możemy specjalne zabawki do aportowania, ale równie dobrze sprawdzą się piłki tenisowe. Aportowanie to dobry sposób na zmęczenie psa.

Na aktywny spacer powinniśmy zabrać przysmaki. Dzięki temu zorganizujemy psu zabawy węchowe na świeżym powietrzu. Co jakiś czas możemy rozrzucić przysmaki na trawę i wydać komendę szukaj. Inną opcją jest pochowanie przysmaków na drzewie. Tutaj dobrze byłoby, jakby ktoś poszedł z nami. Wtedy jedna osoba chowa smakołyki, a druga zajmuje psa, żeby ten nie widział gdzie chowamy przysmaki. W czasie aktywnego spaceru możemy również ćwiczyć różnego rodzaju komendy.

Na aktywny spacer warto udać się z jakimś znajomym bądź członkiem rodziny. Dzięki temu będziemy mogli pobawić się z psem w chowanego. Nasz znajomy zajmie psa, a my w tym czasie się schowamy. Następnie musimy zawołać psa, żeby ten zaczął nas szukać. Jeśli jednak mu się to nie uda, powinniśmy wyjść z ukrycia i zawołać psa. Taka zabawa w chowanego nauczy psa zwracania na nas uwagi. Dzięki temu kiedy spuścimy go ze smyczy nie powinien nam uciec.

Aktywny spacer z psem powinien być dłuższy niż pozostałe spacery. Dlatego też najlepiej wybrać porę dnia, w której mamy najwięcej czasu. W upalne dni najlepiej udać się na długi spacer rano bądź wieczorem. Pamiętajmy też, żeby zabrać ze sobą wodę. Tutaj dobrze sprawdzi się bidon w kształcie butelki, który połączony jest z miską. Dobra jest również składana miska silikonowa, jednak w tym wypadku musimy wziąć dodatkowo butelkę z wodą.

1 thought on “Jak powinien wyglądać aktywny spacer z psem?

  1. Ja biegam z pasem, także spędza czas bardzo aktywnie, a przy tym cieszy się jak wariat.

Comments are closed.