Transporter dla kota. Jak zapewnić pupilowi bezpieczną podróż?

Podróżowanie z kotem niesie ze sobą pewne wyzwania. Choć wiele osób próbuje, nie da się tego uniknąć. Trzeba kupić transporter dla kota. Pytanie tylko, który będzie najbardziej komfortowy. A jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa? Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Kocie torby transportowe do samolotu

Kot w samolocie może podróżować zaraz obok właściciela. Wiele zależy oczywiście od linii lotniczych. Każda ma swoje własne wytyczne, niemniej wszystkie mają coś wspólnego: obowiązkowa torba transportowa dla kota. Żaden zwierzak nie może chodzić swobodnie po pokładzie. Nie można go też wyjmować z pojemnika. Musi on być na tyle duży, aby kot mógł w środku stanąć, obrócić się i zmienić pozycję leżenia, jeśli zechce.

Transporter lotniczy dla kota powinien też być wykonany z mocnych materiałów. Dzięki temu będzie trwały i jednocześnie bardzo bezpieczny dla pasażera wewnątrz. Warto również pamiętać o szybkim sposobie wyjmowania kota. W czasie odprawy czy kontroli musimy sprawnie wyjąć pupila. W związku z tym koci transporter do samolotu powinien być otwierany od góry.

Alternatywą może być specjalny plecak dla kota. On również jest otwierany od góry. Co więcej, zapewnia wygodę właścicielom zwierzaka. Z plecakiem dużo łatwiej jest przenosić walizki lotnicze. Ma się w końcu obie ręce do dyspozycji. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Dobry plecak dla kota jest dostępny na stronie dlakociarzy.pl.

Rozkładane transportery dla kotów

Jeśli chodzi o podróże naszego kota, transportery rozkładane sprawdzają się świetnie podczas jazdy samochodem. Zapewniają solidną ochronę, a możliwość rozłożenia ich na tylnym siedzeniu znacząco poprawia jakość podróży kociaka. Dostaje on więcej swobody. Ścianki są zazwyczaj wykonane z siatki, tak więc kot widzi wszystko i nie jest przechowywany w ciemnicy. To akurat bardzo ważne ze względu na stres.

Dużą zaletą jest też to, że rozkładany transporter dla kota umożliwia umieszczenie w środku poidełka czy pojemnika z karmą. Materiały wykonania tymczasem umożliwiają łatwe czyszczenie. Polecamy tego typu koci transporter do samochodu. Oto, czym najlepiej przewozić kota drogą lądową!

Jak dobrać właściwy rozmiar transportera?

Zarówno plecak, jak i bardziej tradycyjny transporter dla kota musi zostać dobrany ze względu na rozmiar. Zbyt ciasny pojemnik obniży jakość podróży zwierzaka, zbyt duży będzie niewygodny dla nas. Ogólnie przyjmuje się 3 kategorie rozmiarów. Kategoria pierwsza przeznaczona jest dla małych kotów do 6 kg. Nadaje się też świetnie do transportu bardzo młodych zwierząt.

Kategoria II dotyczy kotów do 8 kg, o ile mowa o wadze naturalnej. Koty otyłe mogą czuć się niekomfortowa w dwójce. Dla nich opracowano kategorię III. To już naprawdę duży transporter dla kota. Jest w nim mnóstwo przestrzeni, a i udźwig może przekraczać 10 kg. Kot z nadwagą będzie czuć się w nim swobodnie, podobnie zresztą jak wszyscy przedstawiciele większych ras. Właśnie tymi kategoriami powinniśmy się kierować, wybierając transporter dla naszego kociaka.

Transporter dla kota – ceny

Torba podróżna dla kota musi swoje kosztować. Niestety, tanie rozwiązania są mało wytrzymałe. Nie gwarantują też bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, a wyjmowanie pupila bywa niewygodne. Polecamy zakup nieco droższych transporterów w specjalistycznym sklepie internetowym. To najlepsza gwarancja, że nasz kot dostanie do dyspozycji produkt jakościowy. Będzie służył przez wiele lat, podczas gdy taniocha zwykle rozpada się już po kilku podróżach.