Lato to czas odpoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W tym czasie powinniśmy odpowiednio zadbać o nasze psy. Czworonogi źle znoszą upały, dlatego też musimy zadbać o to, żeby czuły się komfortowo.

Jak zadbać o psa w upalne dni?

Przede wszystkim w upalne dni powinniśmy wychodzić z psem na krótsze spacery. Na długi spacer najlepiej udać się rano lub wieczorem. Jeśli mamy taką możliwość, to warto udać się do lasu czy parku. W tych miejscach jest sporo drzew, które dają cień. Dzięki temu możemy dłużej siedzieć z psem na zewnątrz. Idąc na spacer w ciągu dnia, warto udać się tam gdzie są zacienione miejsca. Nie możemy zapominać o wodzie dla psa. Oczywiście na krótki spacer nie ma konieczności zabierania wody. Jednak jeśli planujemy dłuższy spacer, to koniecznie musimy zabrać ze sobą wodę. Tutaj dobrze sprawdzi się bidon w kształcie butelki, który połączony jest z misą w tym samym kształcie. Taki bidon możemy przyczepić do spodni czy torby za pomocą karabińczyka.

Do domu warto zakupić matę chłodzącą. Mata chłodząca jak nazwa wskazują ma za zadanie chłodzić psa. Mamy dwa rodzaje mat. Pierwsza z nich to ta żelowa, która działa do 4 godzin. Po tym czasie przestaje chłodzić psa. Jednak po około godzinie znowu działa. Drugim rodzajem jest mata z wkładem chłodzącym. Wkład to specjalna wełna, którą wcześniej musimy namoczyć w zimnej wodzie. Mata z wełną działa do 48 godzin. Mata żelowa dobrze sprawdzi się w czasie wakacyjnej podróży. Z kolei do domu lepszą będzie ta z wełną, gdyż przez działa przez dłuższy czas. Pamiętajmy o tym, żeby wybrać odpowiednio dużą matę. Najlepiej zmierzyć psa kiedy ten będzie leżał. W ten sposób mata schłodzi całe ciała psa, a nie tylko część. Jeśli mamy ogród lub balkon, to możemy ustawić tam basen z wodą. Dzięki temu pies będzie mógł się w nim schłodzić. Warto do wody dodać kostki lodu.

Zimne przekąski to coś co może ochłodzić psa w upalne dni. Możemy kupić specjalne lody dla psa, ale równie dobrze sprawdzą się kostki lodu. Jeśli mamy silikonową formę do kostek lodu, to możemy wrzucić do niej granulki karmy. Następnie zalewamy wodą i zamrażamy. W ten sposób nasz pupil będzie mógł zjeść przekąskę, która go schłodzi. Możemy również zamrozić pasztet.

1 thought on “Jak zadbać o psa w upalne dni?

  1. Pamiętajmy o niezostawianiu psa w samochodzie. Nawet na 5 min! Samochód jest jak piekarnik.

Comments are closed.