Jak rozsądnie grać na automatach do gier?

Gra na automatach jest jedną z najprostszych i najchętniej wybieranych gier przez gości kasyna online. Ale w przeciwieństwie do rzeczywistych maszyn na wirtualnych automatach łatwiej stracić dużą sumę pieniędzy. W kasynach naziemnych na automatach do gry gramy dokładnie za tyle, ile wrzuciliśmy do maszyny. Na automatach wirtualnych jest teoretycznie tak samo, ale tutaj nie wrzucamy monet do otworu, ale określone sumy zakładów są pobierane przez system z naszego kasynowego konta.

Oczywiście nie są to niewiadome sumy, ale początkujący gracze często nie sprawdzają dokładnie, za ile tak naprawdę grają albo nie rozróżniają jeszcze poszczególnych wartości, jakie pokazuje im okno gry. Może się więc okazać, że chociaż ustawiliśmy wartość żetonu na 10 centów, to jeden spin kosztował nas w sumie kilka euro. Nie jest to jednak efekt oszukańczych praktyk kasyna, które ściąga z konta zbyt duże sumy, ale winna jest wyłącznie nasza nieuwaga.

Wartość monety, którą zaznacza się na początku gry, to określenie pewnego rodzaju „jednostki podstawowej”, od której naliczana będzie wartość całkowitego zakładu. W osobnym oknie można zaznaczyć ile żetonów chcemy wrzucić do maszyny podczas jednego spinu – gdy zaznaczymy „3”, to w sumie postawimy na jeden spin 30 centów, a nie 10. Najczęściej jednak problemy pojawiają się przy zaznaczaniu zwycięskich linii. Na automatach online wygrywa przynajmniej kilka różnych kombinacji symboli.

Haczyk polega na tym, że zaznaczenie każdej kolejnej linii oznacza, że zakład będzie kosztował więcej – przy zaznaczonej wartości monety „10 centów” wszystkie linie mają właśnie taką wartość, więc gdy zaznaczymy w sumie przy jednym spinie na przykład 7 linii, to nasz zakład będzie wynosił 70 centów. Ta całkowita wartość zakładu podana jest w okienku „stawka” i to właśnie tą wartość musimy sprawdzić zanim uruchomimy maszynę. Jeżeli stawka wyda się nam za wysoka wystarczy zrezygnować z liczby linii albo obniżyć wartość monety do minimalnego poziomu.