Kupić czy zaadoptować psa? Jaką decyzję podjąć?

W coraz większej ilości polskich rodzin znajduje się pies lub kot. Polacy po prostu pokochali zwierzęta i cieszą się, gdy mogą komuś dać dom, miłość i rodzinne ciepło. Z tego względu wiele osób chciałoby w końcu mieć swojego wymarzonego pieska. Często rodzice naciskani pod tym względem są również przez dzieci. W takim przypadku pada wiele pytań, a jednym z nich jest to dotyczące tego, czy lepszym wyborem jest adopcja psa, czy też jest kupno z hodowli?

Piesek ze schroniska

Niewątpliwie wzięcie psa ze schroniska ma wiele plusów. Dzięki temu możemy wziąć pieska, który być może miał trudniejszą przeszłość. Dając mu nowy dom dajemy mu po prostu szansę na lepsze życie. Ponadto biorąc psa ze schroniska na pewno w jakiś sposób odciążamy również schronisko. Biedny piesek na pewno ucieszy się, gdy w końcu zazna prawdziwego, spokojnego i szczęśliwego życia. I niezależnie czy będzie to nieco starszy pies, czy też młodszy. Warto zainteresować się chociażby schroniskiem w Radomiu, o którym często pisze portal regionalny RadomInfo. Zresztą pieski w całej Polsce czekają na swój dom. Każdy zwierzak zasługuje na to, aby choć na koniec miał szczęśliwe życie.

Piesek z hodowli

Decydując się na psa z hodowli na pewno musimy liczyć się z tym, że taki wybór będzie wiązać się z koniecznością uiszczenia opłaty. Jednak na pewno biorąc psa z hodowli mamy szansę pozyskać dokładnie takiego pieska, jaki nam się marzy. Dlatego ta opcja polecana jest osobom, które szukają rasowych psów.

Jak widać zarówno jedna, jak i druga opcja wiąże się z plusami i minusami. Ostateczna decyzja będzie po prostu należeć do nas samych. Podejmijmy ją mądrze i dajmy po prostu pieskowi wszystko co najlepsze.