Troska o zwierzęta domowe w czasie upałów!

koty

Wysokie temperatury bywają doskwierające. Przyczyniają się do utraty energii, nadmiernego pocenia i dużego pragnienia. Podobnie jak na ludzi, oddziałują na domowe zwierzęta, czyli psy i koty. Szukając zatem ulgi dla siebie od upałów, warto też pomyśleć o swoim pupilu. Jak właściwie zatroszczyć się o zwierzaka w upał? Przede wszystkim należy zapewnić mu dużo spokoju i chronić go przed nadmiernym słońcem.

Upał męczy też zwierzęta! Jak zafundować im ulgę?

Chcąc, zafundować swojemu zwierzakowi ukojenie od upału, należy postarać się o schłodzenie jego organizmu. Oczywiście trzeba zapewnić mu możliwość ugaszenia pragnienia na wodę, które w tym czasie będzie wzmożone oraz zapewnić przestrzeń do odpoczynku.

Krótsze spacery i zabawy o mniejszej aktywności!

W przypadku psów, które wymagają codziennego wyprowadzania na dwór najlepiej popołudniowe wyjście w upał ograniczyć do szybkiego załatwienia spraw fizjologicznych. Natomiast wieczorna pora z pewnością okaże się przyjemniejszą do spacerowania. Zarówno koty, jak i psy w doskwierające, upalne dni mogą nie cieszyć się zbyt dużą energią. Nie należy wówczas zmuszać ich do wysiłku, lecz pozostawić im czas i przestrzeń na odpoczynek.

Stały dostęp do wody pitnej!

W ciepłe dni wzrasta pragnienie, które najlepiej ugasi chłodna woda. Nasze domowe zwierzaki powinny mieć do niej właściwie nieustanny dostęp. W czasie męczącej fali upałów warto rozstawić w mieszkaniu dla nich kilka misek z wodą w różnych zakamarkach. Wszystko po to, by zwierzak mógł w każdej chwili ugasić swoje pragnienie i poczuć ulgę.

Wygodne legowisko w zacienionym miejscu.

Zarówno psy, jak i koty w czasie bardzo wysokich temperatur szukają bezpiecznego schronienia. Najlepiej przygotować im wygodne legowisko w zacienionym miejscu, w którym faktycznie zaznają ulgę. Dobrym rozwiązaniem jest również zafundowanie zwierzakowi maty chłodzącej, z której z pewnością z przyjemnością skorzysta w upał.

Schładzaj zwierzaka wodną mgiełką.

Skropienie zwierzaka chłodną wodą z pewnością okażę się dla niego przyjemne i przyniesie mu ulgę w upalny dzień. Można do tego wykorzystać ręczny zraszacz. To skuteczny i prosty sposób na ochłodzenie zwierzaka.

A jeżeli kochasz także egzotyczne zwierzęta, wejdź na www.echorzow.pl i zapoznaj się z ogrodem zoologicznym w Chorzowie.